Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/portal25/busyplace.co.il/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
איך מנהלים מערכות מידע בצורה מצליחה? - פיתוח תוכנה,בית תוכנה,בניית תוכנה,ניהול פרויקטים

apple-touch-icon-144-precomposed

פיתוח מיזמים אינטרנטיים

איך מנהלים מערכות מידע בצורה מצליחה?

ממשק אחיד

ממה שראיתי, ככל שמערכת בנויה בצורה אחידה, כך עקומת הלימוד של המערכת בשפוע קטן יותר. אם הנכם מקפידים להשמר לאותה לוגיקה של ממשקי משתמש, ואותה לוגיקה של עבודה, הנכם זוכים להכרות טובה יותר של המערכת מצד המשתמשים. המשתמשים יחפשו אינטואיטיבית אופציות מתקדמות בממשקים האחרים, ברגע שהכנסתם אותם באחד הממשקים. בנוסף אפיון של תוספים פונקציונאליים והטמאתם יילך בקלות , מכוון שהמשתמש כבר ידע מה הוא רוצה ומצפה לקבל, וידבר במושגים שלכם. בנוסף לא תצטרכו ללמד אותם בעת הטמאה של מודולים חדשים ודומים.

ממקשים קלים להבנה

הממשקים צריכים להיות מאוד אינטואיטיביים וקלים להבנה. מיקומם וריכוזם צריך להיות הגיוני ומובן לכל משתמש גם ללא הסבר. לצורך השגת העניין עוזרות מאוד תמונות ממוזערות. טקסטי הסבר קצרים. והשמרות למינימאליות הנחוצה לעבודה עם אפשרויות הרחבת הממשק. השתדלו להפריד את הממשקים של המשתמשים, לפשוטים ומתקדמים. המעבר בין שני הממשקים עדיף שיהיה מיידי וקל. בממשקים הפשוטים מומלץ להשאיר רק פונקציונאליות שימושית ביותר. כדאי להשתמש ברשימות בחירה על בסיס המידע הקיים איפה שאפשר להמנע משדה טקסט חופשי. בנוסף כדאי לחלק את המסכים לפי שלבי עבודה הצפויים בתהליך. המידע שיוצג יהיה רלוונטי לאותו שלב ספציפי. וכדאי שכל הממשקים יכילו את המידע הנחוץ לצורך עבודה מולם.

מצגות אינטרקטיביות

בעת העלאת פרויקט, כדאי להכין מצגות אינטרקטיביות אשר מלמדות את המשתמשים להשתמש במערכת. המצגות יקלו משמעותית, כאשר תצטרכו לעשות חפיפה, והן עוזרות מאוד לרענון הזכרון של המשתמשים הוותיקים. כמובן שכדאי לעדכן את המצגות עם העדכונים. כדאי לחלק את המצגות לפי מודולים ואולי לפי תפקידים שונים בצוותים התפעוליים. מנסיוני, עברנו מספר הטמאות של מודולים מורכבים יחסית בהצלחה, כמעט ללא צורך בהכשרה של הצוותים העובדים וללא תקלות.

תמיכה של נתונים לאחור

חשוב מאוד לרכז נתונים ממערכות פרהיסטוריות ולהתאים את הנתונים למערכת החדשה. הנושא יוריד את הצורך של המשתמשים להתנהל מול שתי מערכות ויציג תמונה מקיפה ונכונה של המצב העסקי. הנושא מאוד חשוב להעלאת רמת השירות ושיפור איכותו. חשוב לבצע אינטגרציה נכונה ולדאוג לשמר תלויות ויחידות (שדות מפתח חד ערכיים) בהתאם לדרישות של המערכת החדשה. חשוב מאוד לאחר אינטגרציה לבצע בדיקה מקיפה של שלמות נתונים בעזרת דוחות משתי המערכות.

מערכת הרשאות מתקדמת

חשבו כבר בעת ההקמה על מערכת הרשאות מתקדמת. כנראה שצטרכו להגדיר הרשאה לכל מודול לכוד ולכל פעולה במודול לכוד. אני ממליצה להשמר ללוגיקה הזאת כבר מהתחלה. העניין יקל משמעותית כאשר תפתחו מודולי המשך ותרצו להפריד בין אזורי הגישה למשתמשים השונים.

בנייה מתוך צפייה קדימה

אחד התנאים להצלחה היא צפייה קדימה. חשוב להכיר היטב את התהליכים הפנימיים בחברה, על מנת לבנות תשתית חזקה וגמישה מספיק להתקדמות המשך. תכננו את הפרויקט מתוך הכרות עם הלקוח. למשל אם הנכם עובדים מול קבצים שנטענים מגורמי חוץ. נסו לחשוב קדימה, ולתכנן תוכנית טעינה ומודל דינאמי מספיק על מנת שתוכלו לספח שדות נוספים ולשנות מיקום השדות או את כמותם בעת הטעינה. אם תבנו בסיס דינאמי של מערכת מתוך צפייה קדימה, זמני הפיתוח וכמות הבעיות שצטרכו להתמודד איתם יקטנו משמעותית.

ריכוזיות מידע

ריכוזיות המידע הכולל של העסק באותה מערכת, מקל משמעותית על פיתוח והטמאה של מודולים חדשים. אין לכם צורך לחפש נתונים נוספים ולדאוג לממשקי קלט אם דאגתם לרכז את המידע במקום אחד מהתחלה. מה גם, גמישות שנותנת ריכוזיות המידע, מאפשרת לראות תמונה כוללת ומדוייקת בכל רגע עדכני. זה פשוט תענוג לעבוד עם מערכת שמרכזת במקום אחד ובצורה אחידה, את כל הנתונים הרלוונטיים של החברה.

רלוונטיות הדוחות

חשוב לפתח מערך דוחות מקיף וכולל, שיהיה רלוונטי לכל הצרכים של החברה. חשוב לתת מענה ותמונה נכונה בעזרת דוחות, לגבי מצב המערכת וכל האספקטים, המשאבים והנתונים החשובים. דוחות אלו יעזרו לחברה להתנהל בצורה נכונה. לנהל מבצעי מכירות מתקדמים. לעקוב אחר התקדמות של עצמה. ולקבל התראות בזמן, על חריגות למנהם, בפעילות של החברה. דוחות הינו אחד האספקטים החשובים ביותר של הצלחת החברה.

הבנה של תלויות

לפני כל שינוי, פיתוח תוסף או תיקון, חשוב מאוד להבין את כל התהליך התפעולי. חשוב להבין היטב את העסק איתו הנכם עובדים. חשוב להכנס לדקויות הקטנות ביותר. חשוב להבין את כל ממשקי קלט פלט ואת כל התהליכים התלויים. הני נוהגת לעשות זאת ע”י איור סכמטי של זרימת המידע ותהליכים תפעוליים. כל נתון שהתהליך המשתנה נוגע בו, יש לתחקר באילו ממשקים הוא מתשמש, ועל אילו נתונים הוא משפיע, ואילו תהליכים נוספים ניזונים ממנו. כל התלויות צריכות להלקח בחשבון ובהתאם לכך, צריכים להשתנות ממשקי קלט פלט.

כמובן שאלו הם לא כל האספקטים, וישנם אספקטים רבים נוספים. סיפרתי על נקודות, שנראות לי כחשובות במיוחד, בניהול מערכות מידע.

בכבוד והערכה רבים!

BusyPlace

לפגישת ייעוץ, ללא עלות וללא התחייבות

התקשר עכשיו
058-4481366

מעוניין לקבל עדכונים מעניינים
כן
[recaptcha]

Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/portal25/busyplace.co.il/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
אנו כאן בשבילכם, אל תחכו צרו קשר כבר עכשיו: 058-4481366